Deník Sme napsal, že část zaměstnanců galerie se od výstavy veřejně distancovala a žádají její zrušení.

„Ve jménu odborných zaměstnanců galerie se od této výstavy veřejně distancujeme. Domníváme se, že prezentovaná tvorba F. R. Čecha neodpovídá kritériím výtvarného umění, je společensky dehonestující, tudíž do kulturní instituce nepatří,“ napsala v otevřeném dopise výtvarnice a zaměstnankyně galerie Erika Benická.

Je nevyvinutý

„Jeho naturalisticky stylizovaný projev je nevyvinutý, jednotvárný, příliš snaživý, kýčovitý, sarkastický, obscénní a deviantní, bez vědomí etické odpovědnosti výtvarné tvorby. Obsahově se jedná o nejhrubší formu výsměchu kulturním a etickým principům, k nimž se hlásíme,“ pokračuje dopis.

Prezident Miloš Zeman udílí státní vyznamenání Františku Ringo Čechovi

František Ringo Čech má medaili od prezidenta Miloše Zeman. Za umění.

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Kurátor výstavy Peter Cabadaj říká, že výstava je určená těm, kteří dovedou ocenit specifický humor a pohled na život Františka Ringo Čecha.

„Pokaždé se najdou kritici, kteří Ringovi předhazují drsný slovník, vulgarismy nebo perverzitu. Ringo uznal, že se ve svých úsudcích nemýlí a mohou mít neoddiskutovatelnou pravdu,“ říká Cabadaj.

Ředitelka galerie Alena Chebeňová se odvolává na svobodu projevu. „Oficiálně se toleruje nejen jiný názor, ale i jiný vkus,“ říká. Konstatovala, že výstava má zatím velmi dobrou návštěvnost.