„S potěšením oznamujeme, že Terry Gilliam a jeho film Muž, který zabil Dona Quijota budou na festivalu v Cannes 19. května jako závěrečný film festivalu. Soudci řekli ANO,” objevilo se na twitterovém účtu filmu. Sdělení doprovází hashtag #QuixoteVive, tedy francouzsky „Quijote žije”.

Soudní spor vyvolal portugalský filmový producent Paulo Branco, který zpočátku na filmu s Gilliamem spolupracoval. Tvrdil totiž, že rovněž vlastní práva ke snímku, a požadoval, aby organizátoři festivalu v Cannes film nepromítali. Gilliam Brankovo tvrzení odmítal. Postup portugalského producenta kritizovala také mluvčí francouzského festivalu. „Je to poprvé, co je festival rukojmím,” poznamenala na počátku týdne Gabrielle Odinotová.

List The Guardian informoval, že 77letý Gilliam utrpěl lehkou mozkovou příhodu a po pobytu v nemocnici se zotavuje v domácí péči. Na premiéru svého snímku by měl ale i podle sdělení zástupců festivalu dorazit.

Film Muž, který zabil Dona Quijota doprovázejí problémy již od počátku natáčení. Nejdříve šlo o potíže s produkcí, pak s financemi a nakonec i o právní problémy. Ve snímku, který se natáčel 17 let, hrají mimo jiné Adam Driver a Stellan Skarsgard. Film vychází z klasického španělského románu o Donu Quijotovi od Miguela de Cervantese.