Instinct je opravdu kapela na inzerát, v roce 2011 se takto její čtyři členové v Praze sešli. Vytkli si cíl a pustili se do práce. Na internetu je aktuálně hned několik jejích videoklipů, za sebou mají turné se skupinou Elán a řadu svých koncertů.

Na svém prvním albu záhy prozradí, že jejich hudební cesta koresponduje s tím, jak zhruba od osmdesátých let zní slovenský pop rock. Od začátku kolekce jsou jejich skladby melodické, směřují k ještě silnějším refrénům (přičemž nutno uznat, že jsou v mnoha případech v tom nejlepším smyslu slova nakažlivé) a finální gradaci.

Tento způsob aranží se opakuje v podstatě ve všech písničkách. Funguje dobře, skladbám se v závěru dostává poměrně strhující nálady, kapele ale chybí schopnost překvapit jinak a přistoupit k písničkám originálněji.

Obal alba Na inzerát.

Obal alba Na inzerát

FOTO: Warner Music

Nedělá to ani ve zvuku jednotlivých skladeb, na desce existuje v tomto ohledu jakási rovnost. Nějaký skladatelský a zejména aranžérský nápad by ji ale jistě provzdušnil a přidal - obrazně řečeno - nějakou další barvu.

Na počinu je coververze písničky Zlodej slnečníc, jejíž originál má v repertoáru skupina Elán. Instinct k ní přistoupil s odhodláním učinit ji modernější, což se stalo. Předělávat však tak velké hity je vždy nebezpečné, neboť se obvykle stává to, co se stalo i v tomto případě. Tak výrazný originál, kterému navíc vévodí i zajímavá barva hlasů členů Elánu, lze sotva překonat, či se mu jen vyrovnat.

Instinct nicméně za svým cílem vyrazil. Některé jeho písničky mají hitový potenciál takzvaně na první dobrou, což je pro každou poprockovou kapelu rozhodující.

Instinct: Na inzerát
Warner Music, 36:47

Celkové hodnocení: 60 %

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: