„Petr zemřel doma, jak si přál. Na jeho přání bude rozloučení bez obřadu, jen v rodině,” tlumočil zástupce vydavatelství Lukáš Růžička informaci od spisovatelova syna Jana.

Petr Šabach byl autorem řady knih, které se dočkaly zfilmování především od režiséra Jana Hřebejka, ať už šlo o Pelíšky, Pupendo či U mě dobrý. Šabach ale napsal také Šakalí léta a Občanský průkaz, které byly rovněž zfilmovány.

„Skutečně nejvíc si ho vybavuji jako vypravěče. Měl jsem rád jeho humor, který byl stejný, jako lidé znají z jeho knih,” reagoval na spisovatelovo úmrtí režisér Hřebejk pro ČTK. Zdůraznil, že odešel velmi hodný a velkorysý člověk.

Video

Ukázka z filmu Pelíšky

Petr Šabach se narodil 23. srpna 1951 v Praze. Vystudoval střední knihovnickou školu a následně kulturologii na Karlově univerzitě.

Do pádu komunistického režimu vystřídal několik zaměstnání včetně nočního hlídače. Donedávna pak vyučoval tvůrčí psaní na bývalé Literární akademii Josefa Škvoreckého.

Je nám nesmírně líto, že sem tohle musíme napsat. Po těžké nemoci zemřel náš milovaný autor a kamarád Petr Šabach. Dě...

Zveřejnil(a) Nakladatelství Paseka dne 17. září 2017