Život

 

Video

Trailer k filmu Život

Mezinárodní posádka na palubě vesmírné stanice nadšeně přivítá grandiózní objev: zárodek života na Marsu. Jenže pak se začne mít jednobuněčný tvor čile k světu a začne pronásledovat a vraždit členy posádky v souboji, kde skončil čas na vědecké zkoumání.

Život, USA 2017, 104 min., režie: Daniel Espinoza, hrají: Jake Gyllenhaal, Rebecca Fergusonová, Hiroyuki Sanada, Olga Dychovičnaja a další.

 

Rande naslepo

 

Video

Trailer k filmu Rande naslepo

Vzrušující práce v luxusním hotelu – to byl už od dětství Saliyův sen. Jako teenager však začal ztrácet zrak, až nakonec viděl jen mlhavé světlo a matné obrysy. Zdálo se, že jeho životní sen je v naprostých troskách. Saliya se ale nevzdal. Díky důkladné přípravě a pozitivnímu přístupu takové místo získal a snad najde i lásku.

Rande naslepo Německo 2017, romantický, 111 min., režie: Marc Rothemund, hrají: Kostja Ullmann, Jacob, Matschenz, Anna Maria Muhe, Alexander Held a další.

 

Lví žena

 

Video

Trailer k filmu Lví žena

Děvčátko Eva se narodilo s hypertrichózou – onemocněním, díky kterému jí po celém těle roste nadměrné množství chlupů. Odmala tak prochází rukama doktorů, kteří si s ní neví rady, a spolužáků, kteří se jí smějí. Ani vlastní otec netuší, jak má ke své dceři přistupovat, a drží ji raději v ústraní. Eva se ale rozhodne, že svůj sen žít jako ostatní naplní za každou cenu...

Lví žena, Norsko 2016, drama, 118 min., režie: Vibeke Idsoe, Hraji: Rolf Lassgard, Connie Nielsenova, Burghart Klaussner a další.

 

Skryté zlo

 

Video

Trailer k filmu Skryté zlo

Když tři kamarádi z vysoké školy narazí na hrůzný původ skrytého zla, zjistí, že existuje jediný způsob, jak se vyhnout této kletbě: nemyslet na ni, nevyslovovat ji. Ale jakmile skryté zlo pronikne do vaší hlavy, je to právě to, co všechno řídí.

Skryté zlo, USA 2017, 96 min., režie: Stacy Title, hrají: Douglas Smith, Lucien Laviscount, Doug Jones a další.

 

Rammstein: Paris

 

Video

Trailer ke koncertu Rammstein: Paris

Halu Bercy v Paříži zaplnily v roce 2012 tisíce fanoušků, jež se staly svědky neopakovatelné podívané. Koncertní film Rammstein: Paris je hostinou pro smysly, je to temná kontroverzní pohádka a benzínem načichlá show, jejímž podtitulem by mohlo být ‚nezkoušejte to doma'.

Rammstein: Paris, Německo 2016, hudební dokument, 98 min., režie: Jonas Åkerlund.

 

Špalíček

 

Video

Trailer k filmu Špalíček

První celovečerní loutkový film režiséra a animátora Jiřího Trnky, který se prosadil i jako malíř, grafik, ilustrátor, sochař a spisovatel. Snímek vytvořený pracnou ruční animací „okénko po okénku" vychází z knihy Mikoláše Alše Špalíček národních písní a říkadel.

Špalíček, Československo 1947, loutkový, 78 min., režie: Jiří Trnka.