Šestatřicetiletá herečka potvrdila spekulace, že získala roli ve filmu režiséra Seana Durkina Janis. Má být vyprávěn z pohledu její rodiny, je totiž založen na knize z roku 1992 Love, Janis, kterou napsala zpěvaččina sestra Laura. Podobně její vzpomínky využil i jeden muzikál.

Michelle Williamsová už v minulosti ztvárnila třeba Marilyn Monroe a dokonce za to byla nominována na Oscara. Šlo o film My Week With Marilyn. To ji ale nijak nekvalifikuje pro roli rockové legendy, spíše jde o úplné protiklady. První reakce na zprávu na internetu nebyly úplně příznivé.

Někteří čtenáři si stěžují, že herečka vůbec nepřipomíná Janis Joplin. Je uhlazená a snad až příliš hezká. Také není známo, že by měla hudební talent, nikdy nevydala žádnou desku a nevystupuje s žádnou skupinou. Podobné velké role se obvykle dávají lidem, kteří jsou skutečně silně muzikální – např. Raye Charlese hrál ve filmu Jamie Foxx a ve filmu Dreamgirls inspirovaném Dianou Rossovou hrála Beyoncé s Jennifer Hudsonovou.

Skutečná Janis Joplin

Skutečná Janis Joplin

FOTO: Profimedia.cz

Janis Joplin patří k nejdůležitějším zpěvačkám 20. století. Zúčastnila se festivalu ve Woodstocku a inspirovala stovky umělců po celém světě. V letech 1966–1970 převrátila svět rocku naruby s deskami Big Brother and the Holding Company, Cheap Thrills, I Got Dem Ol' Kozmic Blues Again Mama! a Pearl. Vydala toho málo, ale všechno, co stihla udělat, bylo nadprůměrné.

V pouhých 27 letech, 3. října roku 1970, zemřela. Paradoxně v době, kdy přestala brát drogy a hodlala se vdát a založit rodinu se svým milencem Sethem.