Nervózní mladík židovského původu (Jesse Eisenberg) hodlá prorazit ve velkém světě, přijíždí do Hollywoodu za strýčkem a zamiluje se do sekretářky (Kristen Stewartová). Nechybí ani klasická stará židovská matka, která vládne rodu a  kritizuje ostatní, protože jsou málo židovští a nedělají to či ono.

Bezbřehé nadšení film Café society asi nevzbudí, nicméně si pořád udržuje úroveň, které běžné hollywoodské popcornovky nedosahují. Průměrný materiál se tu střetává s některými nadprůměrnými nápady a herci. Třeba scéna se začínající prostitutkou a nesmělým zákazníkem je skvostná, podobně dialogy o ženských mezi synovcem a bohatým strýčkem (Steve Carell) přinášejí napětí i vtip, protože mladík ze začátku netuší, že se strýc chce kvůli jeho vyvolené rozvádět.

Hollywoodský agent Steve Carell je strýcem mladého hrdiny.

Hollywoodský agent (Steve Carell) je strýcem mladého hrdiny.

FOTO: Bioscop

Jestliže neobjevná love story doprovázená židovskými fóry občas nevzbuzuje stoprocentní účast diváka, není to chyba herců. Třeba Jesse Eisenberg se vyloženě vtělil do mladého Woodyho Allena a je ideálním představitelem rolí, které by před čtyřiceti lety zahrál sám mistr.

Horší je, že některé charaktery autor načrtl až příliš stručně. Je nesoustředěný, nejde do hloubky a neustálé rozpačité scházení a rozcházení milenců začne po chvíli nudit. Pak Woody najednou udělá střih a přijde neurčitý unhappy end.

Celkové hodnocení: 70 %