„Minulý rok jsme měli necelých 25 tisíc návštěvníků. Letos se nám to asi trumfnout nepodaří, ale s návštěvností jsme naprosto spokojení,“ řekl Radek Maliník, majitel pořádající Festivalpark Production.

Na Hip hop kemp se tradičně sjíždějí fanoušci z celé Evropy. Zní tu čeština, slovenština, polština, díky Němcům, Rakušanům i Švýcarům také němčina. Přijíždějí ale lidé i z Itálie, Anglie, Holandska, Francie, Skandinávie, Litva, Rusko, Bulharsko i několik desítek fanoušků ze zámoří.

Američan Asher Roth strhl publikum svou energií.

Američan Asher Roth strhl publikum svou energií.

FOTO: Ludmila Žlábková, Právo

„Je tu spousta skvělých kapel a atmosféra světového festivalu, která se musí zažít,“ shodují se, proč se do Hradce mnozí opakovaně vracejí. I proto televizní společnost CNN zařadila hradecký Hip hop kemp mezi 50 nejlepších festivalů planety.

„Dnes už víme, že bohužel nedorazí MethodMan, protože má roztočený film v LA a je zde smluvně vázán. My s ním sice také máme smlouvu, ale vymahatelnost práva v takových případech, navíc mezi ČR a USA je mizivá. Nahradili jsme ho ale EPMD, což je naprosto plnohodnotná náhrada,“ věří Maliník, že lidé změnu pochopí.

Poté, co se během čtvrtka a pátku představila řada české i světové hiphopové scény mohou se v sobotu fanoušci těšit například na tradiční účastníky kempu slovenský Kontrafakt či vystoupení mladičkého A.F.R.O. a Mr. Green (USA) v Defshop Backsppin hangáru.

Festivalovému areálu vévodí logo Hip Hop Kempu.

Festivalovému areálu vévodí logo Hip Hop Kempu.

FOTO: Ludmila Žlábková, Právo

„Těžko říci, koho vyzvednout. Spoustou kapel si plníme svoje přání, ale v tomhle případě bych řekl, že jde více o celý festival. Takže máme radost z toho, že festivaly v Hradci vůbec děláme a můžeme dělat,“ nechtěl vyzdvihovat žádného z vystupujících Radek Maliník.

Součástí programu festivalu je tradičně souboj tanečníků.

Součástí programu festivalu je tradičně souboj tanečníků.

FOTO: Ludmila Žlábková, Právo

Lidé se v areálu festivalu baví nejen poslechem hudby. Tradičně se chystá bitva dívek v čokoládě nebo turnaj ve streetballu.

„Chybět nebude ani populární Breaking Stage, která na festivalu pravidelně nabízí ukázky nejrůznějších forem pouličního tancování,“ dodala mluvčí akce Kateřina Dědková.

V jednom z hangárů ve čtvrtek vystoupil James Cole.

V jednom z hangárů ve čtvrtek vystoupil James Cole.

FOTO: Ludmila Žlábková, Právo

Velké množství mladých hudebních příznivců znamená nejen nároky na organizaci akce, ale i zvýšené riziko krádeží či jiných bezpečnostních rizik. „Od čtvrtka zatím nedošlo k žádnému závažnému incidentu, jedná se o běžné záležitosti, například se řeší doprava,“ uvedla policejní mluvčí Hana Klečalová.