Na začátku šesté dekády byla ještě rasová segregace v USA brutální, pouhých sedm let před dějem filmu zatkli Rosu Parksovou za sezení v autobuse a na jihu bylo pořád riskantní vstoupit do restaurace pro bílé nebo usilovat o vstup na vysokou školu.

Studio 20th Century Fox se rozhodlo zfilmovat příběh tří žen (Katherine G. Johnsonová, Dorothy Vaughanová a Mary Jacksonová). Tyto matematičky a fyzičky stály za kosmickým letem Johna Glenna. Glenn byl pilot a astronaut, který se v roce 1962 dostal jako třetí Američan do vesmíru a jako první na oběžnou dráhu Země. Stal se blízkým přítelem Kennedyů a později sám vstoupil do politiky.

Film ukazuje, jak ženy působily v NASA jako „UFO“, lidé jim dávali odpadky, aby je vynesly, či od nich požadovali svačinu. Nikoho ani nenapadlo, že jsou vědkyně. Hlavních rolí se ujaly např. Octavia Spencerová, která hrála v dramatu Černobílý svět, nebo Janelle Monáe, jež je kromě hraní ve filmu především hudebnicí. Je považována za jeden z největších talentů 21. století. V roce 2010 ohromila kritiku propracovaným konceptuálním albem The ArchAndroid, jež proplouvalo žánry jako funk, art-rock a jazz. Hned si vysloužilo několik nominací na Grammy a přes svou náročnost dosáhlo i komerčního úspěchu. V roce 2013 přišla s albem The Electric Lady.

Ve filmu si zahrají také Kevin Costner, Kirsten Dunstová nebo Jim Parsons, známý jako podivínský fyzik Sheldon z Teorie velkého třesku. Premiéra se plánuje na leden 2017.