V malých sálech a hlavně v divadlech zazní nejslavnější skladby z její dvacetileté kariéry jako V cudzom meste, Líška, Modrá, Pokoj v duši včetně hitů z pera dvojice Hapka - Horáček. V komorní sestavě muzikantů a na malém prostoru by mohl její osobitý zpěv vyniknout ještě více.

“Tentokrát jsem se chtěla vrátit k sobě, ke svým písničkám a představit je tak, jak jsem je doopravdy složila. Ráda bych vyprávěla lidem více o tom, jak vznikaly, jak mě zformovaly a jak ovlivnily moji muzikantskou i lidskou cestu. Už název turné napovídá, že půjde o úplně jiný projekt, než byl ten předchozí (Moruša). Tentokrát mě lidé uvidí téměř sólo. Co to znamená? Nechte se překvapit, určitě to bude stát za to,” řekla Jana Kirschner.

Jana Kirschner

Jana Kirschner

FOTO: Viktor Cicko

Zpěvačka, která se narodila ve slovenském Martině roku 1978, vydala své nadprůměrné debutové album v osmnácti letech a hned zaznamenala umělecký i komerční úspěch. V té době ještě zkoušela štěstí v modelingu (účast na Miss Slovensko), ale tuto epizodu rychle ukončila.

V roce 1999 vydala vynikající desku V cudzom meste, obsahující úspěšné singly V cudzom meste, Líška a Žienka domáca a opět dobyla hitparády.
V Bratislavě připravila ještě desky Pelikán a Veci čo sa dejú, slovenský trh jí ale byl malý, a tak definitivně přesídlila do Londýna.

Vždy odmítala prvoplánové komerční písničky, ale v Anglii se oddala hudebnímu hledačství s ještě větší vervou. Výsledkem byly unikátní nadžánrové desky, těžko srovnatelné s čímkoliv, co vycházelo na slovenské popové scéně. Alba jako Shine (2007), Krajina rovina (2010), Moruša: biela (2013) a Moruša: čierna (2014) si svým svobodným přístupem k tvorbě a množstvím nápadům definitivně získaly kritiku.

Vstupenky na koncerty lze koupit v pokladnách nebo na webech jednotlivých divadel.