„Natáčením dvojky jsme se tak trochu postavili na start závodu sami se sebou, takže k příběhu jsme od počátku přistupovali bez nějaké pýchy, ale naopak s velkým respektem,“ řekl režisér Jiří Strach a dodal: „Základ všeho je chemie mezi Petronelem a Uriášem a ta je ještě zralejší než při prvním filmu, protože jsem s nimi za těch jedenáct let natočil řádku filmů a stal se z nás sehraný tým.“

Hlavní protagonisté pohádky Ivan Trojan a Jiří Dvořák během natáčení v historickém centru Ledče nad Sázavou

Protagonisté pohádky Ivan Trojan a Jiří Dvořák

FOTO: Česká televize, Marlene Film Production

Osvědčené herecké duo tentokrát během hledání jablka ze stromu Poznání pomůže mamince s malou holčičkou Anežkou, které se dostaly do úzkých.

„Diváci mi po jedničce vzkázali, že právě tato dvojice je nositelem největší zábavy. Tentokrát tedy prakticky nezmizí z plátna,” osvětlil podrobnosti z natáčení Strach.

Jiří Bartoška a Viktor Antonio během natáčení

Jiří Bartoška a Viktor Antonio během natáčení

FOTO: Falcon

Ivan Trojan přiznal, že to bylo jeho nejtěžší natáčení s Jiřím Strachem. „Je to příběh mikulášského večera a noci, takže jsme měli dvanáctihodinové noční směny. A já neumím přes den spát, takže to nebylo zrovna snadné,“ řekl.

Zpívající andělíčci

Zpívající andělíčci

FOTO: Falcon

Jiří Bartoška s úsměvem dodal, že pro něj to bylo po těch jedenácti letech velmi příjemné setkání. „Mám jen dva natáčecí dny ve studiu a včera tu s námi bylo pětadvacet zpívajících andělů – dětí s blonďatými parukami a křídly. Bylo to milé,“ uvedl.

Zahrála si i Lucie Bílá.

Zahrála si i Lucie Bílá.

FOTO: Falcon

Anděl Páně 2 vstoupí do kin 1. prosince 2016.