Underworld: Barbara Barbara, We Face a Shining Future

Nová alba

FOTO: Universal Music

Britská elektronická kapela Underworld se zdá být před svým červencovým příjezdem na festival Colours of Ostrava v dobré formě. Ohlasy na nové skladby jsou velice dobré, kritika desku označuje jako jednu z nejlepších od konce devadesátých let.

 

Emma Smetana: What I’ve Done

Nová alba

FOTO: Warner Music

Debutové album české zpěvačky Emmy Smetany se stylově pohybuje v oblasti alternativního popu. Na skladbách se podílela především s Jiřím Burianem, texty jsou anglické a dva francouzské. Není příliš výrazná zpěvačka, některé písně ale mají bohatý vnitřní život a emoce.

 

James - Girl at the End of the World

Nová alba

FOTO: Cooking Vinyl

Britská skupina James je na scéně, se šestiletou pauzou, od roku 1982. Stylově patří mezi ty, které se pohybují v oblasti alternativního rocku. Má smysl pro písničku i kompozici, výtečně v písních vytváří nálady.

 

Soul Asylum: Change of Fortune

Nová alba

FOTO: Entertainment One

Soul Asylum je výborná skupina ze Spojených států a novinka Change of Fortune je jejím v pořadí jedenáctým albem. K rockovému zvuku kapela v posledních letech přidala trocha alternativního ladění, zachovala si ale melodický tah a muzikantství, které ji dělalo vždycky silnou.

 

Caliban: Gravity

Nová alba

FOTO: Century Media

Německá metalcoreová skupina Caliban je legendou scény. Působí na ní již od roku 1997, a tak není divu, že z nového materiálu je patrná jak vyzrálost hudební, tak zkušenost autorská. Přesto je to ve svém ranku spíše průměrná deska.