Grimsby je britská komedie, ale Sira Humphreyho tady nehledejte. Jak prostředím, tak stylem humoru tvoří protipól k seriálu Jistě, pane ministře. Hrdinou je Nobby (Cohen), tupý a líný anglický buran, který jen dělá děti a vymýšlí finty, jak dostat od státu ještě větší dávky. Se svou obézní přítelkyní a obrovskou rodinou celkem spokojeně žije v nejodpornější čtvrti zapadákova Grimsby. Touží hlavně po fotbalu a pivu, ale jedna věc ho přece trápí – ztracený bratr.

Bratříčka Sebastiana (Mark Strong) hledá už 28 let. Velmi ho překvapí, když zjistí, že se stal superagentem MI6 a odhalil tajné plány teroristického útoku. Sebastian je však křivě obviněn. S pomocí svého stupidního bratra se musí očistit a zachránit svět.

Britský blb Nobby si hraje na agenta.

Britský blb Nobby si hraje na agenta.

FOTO: Falcon

Komedie Grimsby má rytmus a pár skvělých narážek na celebrity nebo politiku. Cohen si užívá svou praštěnou vypiplanou postavu, jak to jde, a Strong mu zdatně asistuje. Poněkud zbytečně ale tlačí na pilu v úchylných nechutnostech. Jeho záliba ve výkalech a sloním spermatu komedii nijak nepomáhá – zrovna u těchto scén se lidé na předpremiéře moc nesmáli, na rozdíl od zbytku filmu.

Borat, Brüno i Diktátor měli mnohem chytřejší scénáře, byla to spíše satira než sprcha sprostých vtipů. Grimsby v podstatě nemá co říct, několikrát ale rozesměje.

Celkové hodnocení: 60 %