Kula Shaker: K 2.0

Nová alba

FOTO: StrangeF.O.L.K.

Britská kapela Kula Shaker prožívala nejlepší období v devadesátých letech minulého století, kdy vydala svá první dvě alba. V roce 1999 se na pět let rozpadla. Novinka je její pátá řadová deska. Je na ní směs rocku a psychedelie, vcelku povedený počin.

 

Oldřich Janota: Ultimate Nothing

Nová alba

FOTO: Indies Happy Trails

Retrospektivní 8CD box Oldřicha Janoty obsahuje koncertní nahrávky, různé sessions, ale i archivní záznamy z domácích studií. Sedm z osmi CD nahrávek nikdy nebylo na CD vydáno a mapují Janotovu tvorbu od roku 1982 do současnosti.

 

Ronan Keating: Time Of My Life

Nová alba

FOTO: Universal Music

Irský popový zpěvák a skladatel vydává své desáté studiové album. Jsou na něm sofistikované skladby, kterými Keating navazuje na to nejlepší, co na svých deskách jako umělec sdělil v minulých let. Je to příjemný a hodnověrný pop.

 

Drowning Pool: Hellelujah

Nová alba

FOTO: Entertainment One Music

Texaští Drowning Pool jsou na scéně úctyhodných dvacet let. Za tu dobu se neustále pohybovali v ranku alternativního metalu, který přitvrzovali a třeba i zjemňovali podle toho, jak jej zrovna cítili. Nová deska je návratem k metalovým kořenům.

 

Beata Hlavenková: Scintilla

Nová alba

FOTO: Animal Music

Pozoruhodná nahrávka talentované Beaty Hlavenkové. Její klavír je na albu rozmnožen vrstvami jiných klávesových nástrojů i vokály a každá skladba je ozdobena přítomností jednoho či více hostů z celého světa.

 

Různí: 2016 Grammy Nominees

Nová alba

FOTO: archív cen Grammy

Ceny Grammy byly v noci z pondělí na úterý rozdány. Na albu jsou představeni někteří nominovaní se skladbou, která pro ně byla v loňském roce důležitá. Vedle sebe tak stojí Taylor Swiftová, Bruno Mars, Ed Sheeran, Maroon 5, The Weeknd a další.