Časopis analyzoval výdělky posledních tří Deppových filmů, které na každý dolar (25 korun) zaplacený herci vydělaly dolar a dvacet centů.

Depp v poslední době účinkuje v nepříliš úspěšných snímcích, například letošní komedie Mortdecai: Grandiozní případ podle magazínu skončila se ztrátou téměř 13 miliónů dolarů. Deppovy gáže přitom nijak výrazně neklesají.

V novém thrilleru Equalizer se v roli spořádaného občana a zároveň bývalého člena elitní vojenské jednotky postaví i těm nejobávanějším mafiánům.

Denzel Washington (vlevo)

FOTO: Falcon

Druhým nejpřeplácenějším hercem je s relativně velkým odstupem Denzel Washington, jehož filmy vydělaly 6,5 dolaru na vyplacený dolar.

Na třetí příčce je vítěz tohoto pořadí z let 2009 a 2010 Will Ferrell, který filmovým společnostem vydělal 6,8 dolaru na dolar své mzdy.

Will Ferrell

Will Ferrell

FOTO: Profimedia.cz

Nejlepší investicí byly pro producenty naopak služby Chrise Evanse. Filmy tohoto představitele zejména akčních rolí vydělaly téměř 182 dolarů na dolar jdoucí do jeho kapsy. Další čtyři příčky patří herečkám: Mile Kunisové, Scarlett Johanssonové, Gwyneth Paltrowové a Emě Stoneové.

Forbes hodnotí tři nejnovější filmy s premiérou nejpozději v červnu, nepočítají se animované filmy nebo snímky, kde se hodnocený hercec objeví jen v malé roli.