Lana Del Rey: Honeymoon

Nová alba

FOTO: Universal Music

Čtvrté album americké zpěvačky Lany Del Rey je opět poněkud temným spojením popu a alternativního přístupu ke skládání. Kolekce je nicméně poměrně dlouhá a vzhledem k nedostatku silných nápadů poněkud monotónní.

 

Mirek Hoffmann: 80

Nová alba

FOTO: Supraphon

Letošní březnové osmdesáté narozeniny zpěváka, textaře a skladatele Mirka Hoffmanna se staly důvodem vydání výběrového čtyřalba, které lze v nadsázce označit za kroniku české country uplynulých čtyřiceti let. Osmdesát písniček zahrnuje tituly, které Hoffmann nazpíval se skupinami White Stars, Greenhorns a Zelenáči.

 

Martha & Tena: Zlatá kolekce

Nová alba

FOTO: Supraphon

Souznění hlasů zpěvaček Marthy a Teny Elefteriadu a jejich bohatou hudební kariéru mapuje 3CD Zlaté kolekce. Nabízí třiasedmdesát písniček a odhaluje široké hudební rozpětí sester od roku 1969 do současnosti.

 

Bring Me The Horizon: That’s The Spirit

Nová alba

FOTO: Sony Music

Dva roky po předešlém počinu přichází britská alternativně-metalová formace s novým albem. Razantním, barevným a jiskřivým, jak se na tuto kapelu, vzhledem k minulým deskám, sluší a patří. Spojení metalového světa s mainstreamovým zvukem se ukazuje jako celkem funkční. Deska byla nahrána na řeckém ostrově Santorini.

 

My Dying Bride: Feel The Misery

Nová alba

FOTO: Mystic Production

Legendární britská doommetalová kapela My Dying Bride přichází se svým v pořadí dvanáctým studiovým albem. Opět se na něm objevují o prvky gotického rocku a je též patrné, že formace zúročila své zkušenosti z pětadvaceti let existence.

 

Peaches: Rub

Nová alba

FOTO: Sony Music

Rub je šesté album kanadské umělkyně Peaches. Spojuje na něm různé odrůdy elektronické hudby, ať už jde od electrohouse, electroclash, electropunk nebo synthpop. Je to náročný počin pro poctivé posluchače.