Szidi Tobias: Jolanka

 

FOTO: Pavian Records

Album, které je na rozdíl od předchozích počinů slovensko-maďarské zpěvačky o poznání veselejší, je věnováno její matce. Sama si na ně ostatně napsala klíčový text, ve kterém na ni vzpomíná. Je to dobrá nahrávka plná pokory, smutku i naděje.


 Björk: Biophilia - Live

 

FOTO: Mystic Records

Na čtyřech nosičích se posluchač vrátí do doby, kdy islandská zpěvačka Björk koncertovala s materiálem k nahrávce Biophilia. Záznam na třech cédéčkách a jednom DVD pochází ze září loňského roku z Londýna. Je to krásná alternativní nahrávka ženy se zajímavými nápady a kouzelným hlasem.

 

Různí: Hobbit: The Battle Of The Five Armies

 

FOTO: Universal Music

Hudba k novému filmu režiséra Petera Jacksona Hobit: Bitva pěti armád, který bude mít českou premiéru ve čtvrtek. Hudbu k němu složil Howard Shore, a právě jeho skladby tvoří páteř soundtracku.

 

Primordial: Where Greater Men Have Fallen

 

FOTO: Mystic Production

Irská kapela z Dublinu mísí ve své tvorbě prvky black metalu s folklórem. Výsledkem je i na její osmé desce velice zajímavý hudební mix, v němž se snoubí přirozená metalová tvrdost a folková melodičnost.

 

Take That: III

 

FOTO: Universal Music

Sedmé studiové album bývalého britského boyband Take That. Nové písničky produkovali Greg Kurstin (jeho producentské mistrovství znají i Lana Del Rey nebo Katy Perry), John Shanks, jenž se podílel na předešlých deskách Take That, Stuart Price (Madonna, The Killers) a Jeff Lynn (ELO, Paul McCartney, Tom Petty). Výsledkem jsou příjemné melodické popěvky.