„Potřebovali jsme nejlepšího herce v jistém věku a to je prostě Chris Bale. Nemusel dělat žádný konkurz,” řekl Sorkin.

Čtyřicetiletý britský herec Christian Bale je znám z filmů jako Sametová extáze, Mandolína kapitána Corelliho, 3:10 vlak do Yumy, Špinavý trik, Terminator Salvation a v poslední době hlavně ze série komiksových snímků s Batmanem.

O Baleovi se už kdysi psalo jako o Jobsovi, když měl film režírovat David Fincher, ale ten pak z projektu odešel. Také se spekulovalo o Leonardu DiCapriovi nebo Mattu Damonovi a Benu Affleckovi.

Bradley Cooper a Christian Bale ve filmu Špinavý trik

Bradley Cooper a Christian Bale ve filmu Špinavý trik

FOTO: Sony Pictures

Není to zdaleka první pokus o zfilmování osudu zakladatele Applu. Film Jobs, kde jej hrál Ashton Kutcher, byl uveden už v roce 2013 a sklidil spíše vlažnější ohlasy. Někteří si dost stěžovali na Kutcherovo herectví.

Christian Bale

Christian Bale

FOTO: Warner Bros

Nová adaptace vychází z knihy Waltera Isaacsona Steve Jobs, na kterou firma Sony za těžké peníze zakoupila práva, a bude se natáčet během následujících měsíců. Aktuálně je jako režisér uváděn zkušený Danny Boyle.

Sorkin prý napsal spoustu rychlých dialogů, které jsou pro něj typické. Bale podle něj bude muset ve filmu říct „víc slov, než jiní řeknou ve třech filmech dohromady”. Není tam ani jedna scéna, kde by nehrál, a ve všech je obrovské množství textu.