Nebylo sice vyprodáno, zazpívat si s Elánem ale přišlo několik tisíc diváků. Spokojeni byli nadmíru. Elán totiž na probíhajícím turné hraje hity, které na minulém turné složeném z jiných hitů neprezentoval, a doplňuje je písněmi, jež zkrátka nesmějí chybět, a novinkou Živých nás nedostanú.

Ve výsledku jde o dvouhodinový koncert, při kterém diváci všechny písničky znají a poctivě zpívají.

Elán v pražské hale, na snímku Jožo Ráž.

Elán v pražské hale, na snímku Jožo Ráž

FOTO: Petr Horník, Právo

Atmosféra v Tipsport Areně na Výstavišti byla výborná. Zasloužili se o to jak „připravení“ fanoušci, tak především Elán. Přijel totiž ve znamenité formě a od první chvíle předváděl profesně výborný výkon.

Jistě, Jožo Ráž, Jano Baláž, Vašo Patejdl ani jejich koncertní spoluhráči už při vystoupení neskáčou metr vysoko. Ovládají ale dobře svoji profesi, k čemuž patří i to, že stále zpívají jako na deskách.

Při tak častém používání fistulí, jak to činí Elán, to přitom vůbec není přirozené. Hlas se časem opotřebovává, je unavenější a nedosahuje už takových kvalit ani výšek. Tří zpěváků Elánu se to ale evidentně příliš netýká. Drobná intonační zaváhání (zvláště při akustické části koncertu) nutno přičíst na vrub živého hraní.

Vašo Patejdl byl ve skvělé formě.

Vašo Patejdl byl ve skvělé formě.

FOTO: Petr Horník, Právo

Tentokrát si kapela pozvala na pomoc tříčlennou dechovou sekci. Obavy z toho, že by to zásadně změnilo její sound, se rozplynuly prakticky ihned. Dechaři vstupovali do písniček velmi citlivě, střídmě, přitom ale rázně a ku prospěchu věci. V některých nehráli vůbec, to když bylo patrné, že by to skladbám nepomohlo.

Ján Baláž je v Elánu od začátku.

Ján Baláž je v Elánu od začátku.

FOTO: Petr Horník, Právo

A tak se ve středu večer na skromné scéně vyzdobené napodobeninami cihlových zídek a ve druhé části i zadní projekcí uskutečnil koncert, který přesně naplnil představu o tom, jak by legenda československé pop music mohla i nadále své fanoušky těšit.

Celkové hodnocení: 85 %