Příběh Teda byl založen na oživlém plyšovém medvídkovi, od kterého se nemůže oddělit jeho majitel, třicátník s přítelkyní, jež marně čeká, kdy už jí konečně požádá o ruku. Hlavní role hráli Mark Wahlberg a americká herečka ukrajinského původu Milena Kunisová, která si říká Mila Kunis. Většinu pozornosti na sebe ovšem strhával drzý úchylný medvídek, který neustále sháněl „hulení“ a jehož sprosté hlášky vyvolávaly v kinosálech bouřlivý smích.

Šikovně napsaná komedie plná narážek na sex a pop-kulturu sice nebyla právě intelektuálním dílem, ale bavila. Podařil se jí malý zázrak, když i v Americe zaznamenala komerční úspěch, přestože dostala označení nepřístupnosti R (to znamená, že diváci pod sedmnáct let na film nesmějí, pokud s nimi nejde rodič či opatrovník).

V USA se nepřístupnost na rozdíl od ČR bere vážně - důkazem toho je fakt, že producenti se označení R tak bojí, že jsou ochotni hotové filmy upravit tak, aby se označení změnilo. Méďa se nakonec stal nejvýnosnějším “R” filmem roku a dokonce nejvýnosnější “R” komedií všech dob s tržbami kolem 550 miliónů dolarů.

Na režisérskou stoličku se nyní zase vrátil Seth MacFarlane, který je zodpovědný i za scénář, a hlavní ženskou roli má hrát tentokrát Amanda Seyfriedová. Producentem pokračování, které bychom mohli vidět v červnu 2015, je Scott Stuber.