Hrdinu kdosi unese a zavře na dvacet let do „fritzlovského“ pokojíku. V televizi přitom vidí, jak ho obvinili z vraždy manželky a policie ho marně hledá. Není divu, že se to hrdinovi po letech v hlavě trochu pomotá, má vidiny a povídá si s myší.

Jednoho dne se však dostane ven a má velkou chuť vraždit (to je asi to jediné, co je na filmu uvěřitelné). Následné vysvětlování co, kdy, kdo a s kým působí velmi překombinovaně. Celá story s úchylným milionářem zanechává rozpačitý dojem.

Josh Brolin a Elizabeth Olsenová

Josh Brolin a Elizabeth Olsenová.

FOTO: Bontonfilm

Hlavně ale Spike Lee rozpoutává orgie úchylného násilí, což jistý typ diváka oceňuje, jinak by neexistoval důvod, proč se tyhle filmy stále točí.

Josh Brolin zasekává kladivo do různých částí různých lidí a rozšlapává lebky se zarputilým výrazem. Tu a tam někomu prořízne krk. Mimořádně oba pánové vypiplali hromadnou scénu, kde hrdina s kladívkem „naklepe“ 35 lidí. Nacvičili zvrácený balet, kde se elegantně vraždí a vzdalují se úplně mimo realitu do hájemství počítačových her. Někoho prostě násilí s choreografií baví.

Celkové hodnocení: 60 %