Franz Ferdinand: Right Thoughts, Right Words, Right Action

Nová alba

FOTO: Domino Records

V pořadí čtvrté album skotské skupiny Franz Ferdinand. Ta se na něm vrací ke svým kultovním začátkům a přiznává oblibu v hudbě šedesátých a osmdesátých let, též v muzice lehce taneční a funky. Album je poměrně krátké, několik zajímavých písniček na něm lze slyšet.

 

Bára Basiková: Belleville


Nová alba

FOTO: Supraphon

Po dvanácti letech vydává Bára Basiková nové sólové album. Pojmenovala ho po pařížské městské čtvrti - Belleville. Václav Noid Bárta je jako skladatel podepsaný pod většinou z dvanácti nových písní, texty napsal Jan Dvořák. Celá deska je věnována vzpomínce na zpěváka Petra Muka, písnička P.M. je pak poctou pro něj.

 

Avenged Sevenfold: Hail To the King

Nová alba

FOTO: Warner Music

Hail To The King je v pořadí šesté album americké skupiny Avenged Sevenfold. I na něm se formace pohybuje v oblasti hranic hard rocku, hard coru a heavy metalu. V sestavě se objevuje nový bubeník Arin Ilejay, za produkci desky odpovídal Mike Elizondo. Patrný je návrat ke kořenům heavy metalu, které obepíná vůně blues rocku.


Nine Inch Nails: Hesitation Marks

Nová alba

FOTO: Universal Music

Po pěti letech se na scénu vrací americká skupina, která vdechla industriálnímu rocku devadesátých a nultých let neopakovatelnou syrovost a tvrdost. Na novém albu se ale dostává k písničkovějším formám svých kompozic. Jsou na něm patrné různé vlivy, je čitelné a přehledné.

 

John Legend: Love In The Future

Nová alba

FOTO: Sony Music

Jeden z nejpopulárnějších zpěváků stylu r’n’b se vrací s albem Love In The Future. Produkovali ho Kanye West a Dave Tozer, čili sestava, která dohlížela na Legendova nejslavnější alba Lifted a Once Again. Mezi hosty jsou na poklidně znějící desce i Seal nebo Rick Ross.

 

The 1975: The 1975

Nová alba

FOTO: Universal Music

Matthew Healy, Ross MacDonald, Adam Hann a Gerorge Daniel spolu začali hrát před deseti lety v Manchesteru. Pod názvem The 1975 poprvé vystoupili na začátku minulého roku a po pár týdnech podepsali nahrávací smlouvu s labelem Dirty Bas. U něj vydali již čtyři EP a nyní i debutové album. nese se v duchu nejlepších tradic ostrovního indie rocku.

 

Argema: Pocity

Nová alba

FOTO: Parlophone

Moravská rocková formace Argema vstupuje vydáním nového alba s názvem Pocity do nového období své existence. Po dvou letech přichází s novým albem, které obsahuje jedenáct poprockových novinek a bonus s názvem Hit mix.

 

XIII. století: Horizont událostí

Nová alba

FOTO: Parlophone

Kolekce Horizont události nabízí autorský profil hudebníka, skladatele, textaře a zpěváka Petra Štěpána na ploše tří cédéček. První disk přináší výběr jeho skladeb, které vznikly pod značkou skupiny XIII. století. Druhý disk obsahuje průřez jeho divadelní a scénickou hudbou, na třetím disku představuje Štěpán svůj experimentální, studiový projekt Hindenburg.