O novince mluvíte jako o debutu. Znamená to, že na historii Prague Ska Conspiracy vůbec nenavazujete?

Vzhledem k tomu, že jsem poslední člen z původních devíti, tak kontinuita tady moc není. Hudebně se také soubor proměnil, od ska music k rocku. Snad můžeme mluvit o pár starých písních, které hrajeme na koncertech. Na novém albu je pouze skladba Civilized. která pochází z předešlého období.

Co bylo popudem, že jste se v podstatě vrátili na začátek?

Jádro skupiny prostě přestalo bavit hrát ska music. Chtělo hrát rock, punk nebo pop. Takže jsme se dohodli s dechovou sekcí, která prosazovala ska jazz a klasické ska, že půjdeme každý svou cestou. Ještě předtím byl odejit baskytarista, po dechové sekci odešel klávesák a nakonec nás po dalších dvou letech opustila i zpěvačka Mariana, která kvůli druhému dítěti už nechtěla zpívat s kapelou.

Bylo těžké sehnat novou zpěvačku?

Nebylo, my o Anetě věděli. Naše hudba se jí líbila, a tak jsme jí zavolali hned, jak nám Mariana oznámila, že chce skončit. Měla už zkušenost se zpíváním v kapelách a také se soutěží SuperStar. Tam si uvědomila, že po šoubyznysu netouží a chce dělat hudbu, která ji baví. Výhodou bylo, že jsme ji znali a věděli jsme, že umí zpívat anglicky bez českého přízvuku.

Jaké má skupina plány?

Hrát co nejvíc koncertů. To je důvod, proč muziku děláme. Ať už doma, nebo v cizině. Obecně je nám jedno, kde hrajeme. Když jsme na pódiu, tak nás baví prostě hrát.