Příběh z periferie

Filmové premiéry

FOTO: D-Cinema

Radka a Honza vyrůstají na sídlišti v Uherském Brodě a prožívají první lásku. Ta se jim ale vlivem různých okolností nakonec rozpadne a Radka se náhodou dostane k místní rockové kapele, kde se sblíží se zpěvákem Petrem. Brzy ale pochopí, že u rockera nebude nikdy na prvním místě, a začne si uvědomovat, že její první vztah byl jediný opravdu plnohodnotný.

Pomalu jí dochází, že život není o ideálech, a pokouší se všechno vrátit a získat Honzu zpět. Autory hudby jsou Ladislav Výmola, Martin Čech a skupina Praetorian.

Příběh z periferie, ČR 2012, hudební, režie: Karel Hřib, hrají: Soňa Černá, Martin Čech, Ladislav Výmola a další.

Nedotknutelní

Filmové premiéry

FOTO: HCE

Komedie o dvou mužích, kteří by se za normálních okolností nikdy nesetkali. Jenže okolnosti nejsou normální: Philippe je bohatý aristokrat, ale je od krku dolů ochrnutý, a proto hledá opatrovníka. Driss je mladý a zdravý, jenže jenže chudý, nedávno ho pustili z kriminálu.

Video

Upoutávka na film Nedotknutelní (v kinech od 07.06.2012)

Ačkoliv na první pohled se to zdá být vyloučeno, Philippe Drisse najme a postupně se z jejich vztahu stane zvláštní přátelství, díky kterému se oba dozvědí leccos podstatného o sobě.

Nedotknutelní, Francie 2011, komedie 112 min., režie: Eric Toledano a Olivier Nakache, hrají: Francois Cluzet, Omar Sy a další.

Prometheus

Filmové premiéry

FOTO: Bontonfilm

Dva mladí, úspěšní archeologové Elisabeth Shaw a Charlie Holloway objevili na různých místech Země několik jeskynních piktogramů z dávných civilizací a postupně se jim podařilo rozkrýt, že všechny poukazují na jedno jediné místo ve vzdáleném vesmíru.

Video

Upoutávka na film Prometheus (v kinech od 07.06.2012)

S týmem dalších badatelů se tak na palubě kosmické lodi Prometheus vydávají na cestu, na jejímž konci chtějí nalézt odpovědi na nejzákladnější a nejniternější otázky lidského bytí.

Prométheus, USA 2012, akční sci-fi, 124 min., režie: Ridley Scott, hrají: Noomi Rapace, Logan Marshall-Green, Charlize Theronová, Michael Fassbender, Guy Pearce, Idris Elba, Sean Hartus a další.

Bajkonur

Filmové premiéry

FOTO: FilmEurope

Nepsaný zákon kazašských stepí praví, že „cokoliv spadne z nebe, si můžete nechat.“ Zákon náruživě dodržují i obyvateli malé vesnice, kteří sbírají vesmírné trosky, které spadnou dolů z blízké vesmírné stanice Bajkonur. Posledními dvěma mladými členy vesnice jsou radiový operátor Iskander, známý jako Gagarin, a rázná Nazira.

Video

Upoutávka na film Bajkonur (v kinech od 07.06.2012)

Zatímco se Nazira snaží svým nekonvenčním chováním dát Iskanderovi najevo, že ho miluje, Iskander je evidentně zblázněný nejen do Bajkonuru a rozlehlého vesmíru, ale také do krásné Francouzsky Julie Mahé, jejíž cestu ke hvězdám sledují televizní kamery…

Bajkonur, Kazachstán/Německo/Rusko 2011, komedie, 94min., režie: Veit Helmer, Alexander Asochakov, Marie de Villepinová, Sitora Farmonova a další.