Hlavní obsah

Zubař v Plzni vrtal s 2,4 promile alkoholu v krvi

Několik pacientů v plzeňské zubní ordinaci soukromého dentisty Karla Šotta zažilo ošetření od zubaře, který měl v krvi přes dvě promile alkoholu. Šestapadesátiletého zubaře už za to policisté obvinili z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Zubař v Plzni vrtal s 2,4 promile alkoholu v krvi

Na opilého Šotta upozornil policisty anonymní telefonát. „Na tísňovou linku sdělil mužský hlas, že lékař ordinuje pod vlivem alkoholu. Oznámení jela na místo prověřit hlídka a zjistila, že zubař je skutečně v podnapilém stavu. Odvezla ho na odběr krve. Rozbor pak prokázal 2,4 promile alkoholu,“ řekl policista, který případ vyšetřuje.

Zubaři hrozí soud, který pro něho může skončit až ročním vězením a zákazem činnosti. V podnapilém stavu podle policistů ošetřil Šott šest pacientů v době mezi dvanáctou a půl pátou odpoledne. „Při výslechu všichni shodně uvedli, že si na lékaři ničeho nevšimli. Nestěžovali si ani na ošetření. Muž, který volal anonymně, nechtěl v případu jakkoliv figurovat a s policií nechtěl spolupracovat,“ uvedl dále vyšetřovatel.

Šott nebyl v pátek v ordinaci k zastižení, aby se mohl k obvinění vyjádřit. Při své výpovědi u vyšetřovatele popřel, že by konzumoval alkohol na pracovišti. Hájil se tím, že jde o zbytkový alkohol z předešlého večera, kdy slavil s přáteli.

Podle prezidenta České stomatologické komory Jiřího Pekárka jsou takové případy ojedinělé. „Jde skutečně jen o pár jedinců do roka. Samozřejmě po naší linii s nimi zahájíme disciplinární řízení, které může skončit od důtky až po vyloučení z komory,“ upřesnil Pekárek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků