Hlavní obsah
Záchrana turisty u Pavlova Foto: JSDH Milovice,

Zraněný turista na Břeclavsku zaměstnal záchranáře

Zprávou o zranění turisty v nepřístupném terénu u zříceniny hradu Děvičky na Pálavě u Pavlova na Břeclavsku začala v sobotu po sedmnácté hodině záchranná akce, která si vyžádala i nasazení vrtulníku.

Záchrana turisty u Pavlova Foto: JSDH Milovice,
Zraněný turista na Břeclavsku zaměstnal záchranáře

„Na pokyn operačního střediska vzlétl z Brna policejní vrtulník s hasiči-leteckými záchranáři na palubě. Do akce byli vyslání také profesionální hasiči ze stanice Mikulov a jednotka dobrovolných hasičů z nedalekých Milovic. Před příletem leteckých záchranářů byl zraněný muž v péči posádky letecké záchranné služby,“ uvedl tiskový mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Záchrana turisty u Pavlova

Foto: JSDH Milovice,

„Hasič-letecký záchranář s pomocí palubního jeřábu zraněného muže vyzvedl na palubu a vrtulník jej transportoval na hřiště v Pavlově, kde si jej převzala další posádka zdravotnických záchranářů,“ dodal.

Všem zasahujícím se podle mluvčího podařil dobrý výkon. „Zásluhou výborné spolupráce zasahující posádky letecké záchranné služby, leteckých záchranářů hasičů a pozemních jednotek byl zraněný muž do hodiny od vyrozumění připravený k transportu z Pavlova do nemocnice,“ zdůraznil Mikoška.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků