Hlavní obsah
Jedna z pum chovaných ve Zvoli u Prahy (archivní snímek) Foto: Novinky

Zoopark ve Zvoli u Prahy přišel o povolení pro chov pum

Veterináři neprodloužili povolení pro chov pum v zooparku ve Zvoli u Prahy. Hlavním důvodem je skutečnost, že výběhy jsou postavené bez řádného stavebního povolení. Ze zooparku už dvakrát utekla puma. Naposledy to bylo loni v létě, kdy se podařilo zvíře odchytit až po dvou dnech.

Jedna z pum chovaných ve Zvoli u Prahy (archivní snímek) Foto: Novinky
Zoopark ve Zvoli u Prahy přišel o povolení pro chov pum

Platnost předchozího povolení vypršela loni v srpnu. Majitel zooparku Tomáš Machač požádal o prodloužení, ale veterináři při kontrole zjistili, že chovné prostory nejsou schválené stavebním úřadem pro chov zvířat a byly postavené načerno. O vývoji v případu informovala ve čtvrtek Česká televize (ČT).

„Správa neudělí povolení k chovu v případech, kdy nejsou zabezpečené podmínky pro potřeby zvířat tak, aby nedocházelo k bolesti, poškození zdraví, a zároveň nejsou vybudovaná účinná opatření proti úniku zvířat,” řekl ČT mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. Proto veterináři Machačovi povolení neprodloužili.

Pokuty v Jesenici

Majitel přesto plánuje, že si zvířata nechá. „Nemám je teď kam dát, takže o tom budu ještě s veterinární správou jednat," uvedl. Do jara chce pumy přestěhovat do nových prostor, odmítl však říci kam.

BEZ KOMENTÁŘE: Ze zooparku u Prahy utekla v pondělí puma

Video: Novinky

Kvůli stavbám bez povolení řeší situaci v zooparku i stavební úřad v Jesenici. „Za to, že nelegální stavby majitel stále neodstranil, od nás dostal už dvě pokuty v celkové hodnotě 30 tisíc korun. Jedna je pravomocná, ale stále nezaplacená, a proti druhé podal odpor. Pokud to majitel dál nebude řešit, postoupím na konci února celou věc exekutorovi. Nelegální stavby budou do jara odstraněné," uvedl Demeter Hrečín ze stavebního úřadu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků