Hlavní obsah
Festival Jeden svět přinese do Zlína devět dokumentů o lidských právech. Foto: Pavlína Šmajzrová

Zloději ukradli další bankomat

Bankomat GE Capital Bank ukořistili v úterý o půl čtvrté ráno neznámí zloději v prodejně Billa ve Frýdku-Místku. Na severní Moravě jde v poslední době už o třetí ukradený bankomat.

Festival Jeden svět přinese do Zlína devět dokumentů o lidských právech. Foto: Pavlína Šmajzrová
Zloději ukradli další bankomat

Zloději i tentokrát rozbili výkladní skříň nejspíše automobilem, do nějž přístroj plný peněz naložili. Podle nepotvrzených informací si mohli zloději i tentokrát příjít na částku, pohybující se řádově v miliónech.

"Bankomat s finanční hotovovostí, který se nacházel za výlohou, pachatel vytrhnul ze zdi. K vniknutí do prodejny zřejmě použil vozidlo," uvedla severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Zaměstnanec obchodu, který nechtěl být jmenován, řekl, že krádež se musela odehrát velice rychle. "Billa je napojena alarmem na bezpečnostní agenturu. Její zaměstnanci byli na místě za tři minuty. Našli ale jen rozbitou výkladní skříň, zloději už byli pryč," řekl.

Podle mluvčí GE Capital Bank Evy Chaloupkové nebude mít krádež bankomatu na klienty žádný vliv. Nijak také neovlivní transakce, které na tomto bankomatu klienti provedli. "Do vyšetření případu však není možné záležitost blíže komentovat," řekla Chaloupková. Na severu Moravy a ve Slezsku zloději ukradli v minulosti již dva bankomaty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků