Hlavní obsah

Žena chtěla výtahem popostrčit auto, to zůstalo viset ve vzduchu

Svérázným způsobem se pokusila jednapadesátiletá žena z Plzně popostrčit špatně zaparkovaný Opel Omega, který na náměstí Republiky v Plzni blokoval vstup do zásobovacího výtahu. Udělala to právě pomocí výtahu, kterým vůz zvedla v domnění, že po něm sjede. To se nestalo a vozidlo zůstalo viset ve vzduchu. Zpátky na zem ho museli dostat až přivolaní hasiči pomocí jeřábu.

Žena chtěla výtahem popostrčit auto, to zůstalo viset ve vzduchu

"Automobil stál zaparkovaný nad výtahovou šachtou a překážel, jelikož se tímto výtahem ze sklepa vyváží popelnice. Zadní část vozu byla vyzdvižena až do výše dvou metrů, v přední části byl promáčklý nárazník a částečně utržená registrační značka,“ uvedla Jana Pužmanová z plzeňské městské policie.

Postih čeká majitele auta i ženu, která ho poškodila

Strážníci případ předali k šetření Policii ČR. "Majitele vozidla čeká postih za dopravní přestupek, protože stál na zákazové značce. Jednání ženy, která výtah zvedla, ještě není právně kvalifikováno. V úvahu připadá i trestný čin poškozování cizí věci. To se bude odvíjet od způsobené škody, která zatím nebyla stanovena,“ sdělil Jaroslav Ibehej z plzeňského policejního ředitelství.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků