Hlavní obsah
Zloděj se dal na útěk autem i po svých. Foto: Policie ČR

Zdrogovaný zloděj nářadí bez řidičáku ujížděl policistům, dopadl ho pes

Do honičky s policisty se pustil sedmatřicetiletý muž z Kutnohorska, který se vydal v úterý večer na lup v Pelhřimově. S ukradeným nářadím v hodnotě čtyř tisíc korun se nejprve pokoušel ve své Fabii ujíždět policistům, když pak nezvládl svůj vůz a skončil v poli, dal se na útěk. Po jeho stopě se ale vydal služební pes Engie, který schovaného muže snadno nalezl.

Zloděj se dal na útěk autem i po svých. Foto: Policie ČR
Zdrogovaný zloděj nářadí bez řidičáku ujížděl policistům, dopadl ho pes

Nenechavec nyní musí počítat až s osmi lety vězení vzhledem k tomu, že se krádeže dopustil v době nouzového stavu.

Oznámení o krádeži dostali pelhřimovští policisté v úterý v půl deváté večer.

„Informace o popisu vozidla a jeho směru jízdy operační důstojník tísňové linky ihned předal nejbližším policejním hlídkám, a to včetně policejního psovoda. Během deseti minut tak policisté obvodního oddělení vozidlo Škoda odpovídající popisu vypátrali na silnici druhé třídy u obce Zmišovice. Na opětovné výzvy k zastavení vozidla však řidič nereagoval a pokračoval dále. Jeho jízda skončila v katastru obce Křelovice v poli,“ popsala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Od svého auta se zloděj snažil zmizet, rychle ho ale dopadl Engie a jeho psovod.

„Výsledek dechové zkoušky u zadrženého byl negativní. Opačně tomu však bylo v případě testu na drogy. Ten byl pozitivní na amfetamin. Navíc provedená lustrace ukázala, že muž má od konce března letošního roku vyslovený zákaz řízení, a to na dobu čtrnácti měsíců. V minulosti byl již v souvislosti s majetkovou trestnou činností soudně trestán. Na začátku letošního roku mu byl navíc okresním soudem uložen podmíněný trest odnětí svobody,“ zrekapitulovala Rázlová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků