Hlavní obsah
 

Zdrogovaný řidič se zákazem řízení ujížděl policistům, museli vytáhnout zbraň

Až osm let by si mohl odsedět řidič (29) vozu BMW 520, který se v úterý před polednem řítil až 150kilometrovou rychlostí centrem Hradce Králové. Jízdu, během níž přejížděl na plné čáře, kličkoval mezi auty, jel na červenou, v protisměru, po chodníku i cyklostezce a naboural dvě auta, ukončil po ujetí asi šesti kilometrů, což mu trvalo přibližně pět minut, nárazem do nemocniční budovy.

 
Zdrogovaný řidič se zákazem řízení ujížděl policistům, museli vytáhnout zbraň

„Vozu si všimla policejní hlídka v ulici Průmyslová. Policisté věděli, že má řidič vysloven zákaz řízení. Proto ho vyzvali k zastavení, ale on šlápl na plyn a začal ujíždět do centra,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová a upřesnila, že řidič směřoval po Střelecké ulici, Sokolské kolem nemocnice, pak se bočními ulicemi dostal až k benzínové čerpací stanici do Třebše, kterou objel a po Zborovské se vracel zpět k centru.

„Náhle zatočil k nemocnici, kde prorazil závoru, kličkoval areálem, až nakonec narazil do jedné z nemocničních budov. Až pod pohrůžkou namířené střelné zbraně celá posádka vystoupila a lehla si na zem,“ prozradila Iva Kormošová.

Posádka, kterou tvořili tři muži (29, 24 a 22 let) byla zadržena a převezena na služebnu. Všichni byli pod vlivem pervitinu, a kromě řidiče se nikdo nezranil. Policisté zjistili, že po BMW bylo vyhlášeno celostátní pátrání, jako po vozidle odcizeném.

Zběsilou jízdu řidič zakončil nárazem do nemocniční budovy.

Foto: Policie ČR

„Jelikož krádež vyšetřují kolegové z jiného kraje, bude jim auto v nejbližší době předáno. Oba mladší muži mohli být po podání vysvětlení propuštěni. U nejstaršího, tedy řidiče, zjistili, že jen za poslední čtyři měsíce byl již počtvrté chycen při řízení vozidla. Jednou z toho i vážně v centru Hradce Králové havaroval. Muž nikdy nevlastnil řidičské oprávnění a od roku 2005 má soustavně udělován zákaz řízení. Ten poslední měl vypršet až v roce 2024.

Jen v rejstříku trestů má již 12 záznamů jak za majetkovou trestnou činnost, tak i za maření výkonu úředního rozhodnutí. V současné době na něho byla uvalena vazba.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků