Hlavní obsah
 

Zdrogovaný mladík ujížděl noční Plzní stošedesátkou. Měl šest zákazů řízení

Až stošedesátikilometrovou rychlostí prchal před policií noční Plzní v pátek třiadvacetiletý mladík. Zdrogovaný a s uloženým zákazem řízení. Hlídce neujel, a tak mu hrozí až dva roky za mřížemi. Policie o případu informovala v úterý.

 
Zdrogovaný mladík ujížděl noční Plzní stošedesátkou. Měl šest zákazů řízení

Audi A6 na sebe strhlo pozornost policistů krátce po půlnoci, když se na ně na sídlišti Lochotín vyřítilo na křižovatce Karlovarská a Sokolovská z vedlejší ulice. „Naštěstí nedošlo ke střetu,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Hlídka začala vůz pronásledovat, řidič však na výzvy a výstražné signály nereagoval, naopak šlápl na plyn. „Městem projížděl rychlostí až 160 kilometrů v hodině, přitom svojí agresivní jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu,“ sdělila Raindlová.

Honička vedla přes nejrušnější střed města, přes sady Pětatřicátníků, po Klatovské třídě, a skončila na druhém konci Plzně, ve slepé uličce okrajové čtvrti Litice. Tam policisté audi zablokovali a muže za volantem i jeho pětatřicetiletého spolujezdce zadrželi.

Řidič v krvi neměl alkohol, ale pervitin a konopí. „Policisté u něj našli ještě neznámou krystalickou látku, kterou zajistili a poslali na expertízu,“ dodala Raindlová.

Ukázalo se, že mladík má uloženo celkem šest platných zákazů řízení. „Je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, v případě prokázání viny mu hrozí až dva roky ve vězení,“ uzavřela Raindlová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků