Hlavní obsah
Do programu letos pořadatelé zařadili větší počet kuchařských show v podání mediálně známých osobností jako je např. Zdeněk Pohlreich. Foto: Pigs Production

Zběsilý řidič autem odhazoval policisty

Agresivního řidiče žigulíka honili policisté dvou okresů v sobotu mezi jednou a druhou hodinou noční. Nejprve se chrudimská dopravní hlídka marně pokoušela zastavit vůz, kterému nesvítila koncová světla, a tak zavolala posily. Divoký řidič však překonával všechny zátarasy, nutil policisty uskakovat do příkopu a ujížděl šílenou rychlostí do Pardubic.

Do programu letos pořadatelé zařadili větší počet kuchařských show v podání mediálně známých osobností jako je např. Zdeněk Pohlreich. Foto: Pigs Production
Zběsilý řidič autem odhazoval policisty

Do úzkých byl prchající poprvé zahnán na okraji krajského města, kde vjel do slepé ulice u dostihového závodiště. Odsud se mu podařilo vykličkovat, když srazil jednoho policistu. "Na varovné výstřely do vzduchu nereagoval, ohrožoval nás na životě a snažil se uniknout. Proto jsme další střelbu mířili na vozidlo," popsal situaci jeden ze zasahujících policistů.

Nepříčetný řidič dál pádil Pardubicemi, jel i po chodníku, kde ohrozil několik nočních chodců, až v Lexově ulici nezvládl řízení a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Protože žigulík přišel o přední kolo, dobrodruh se po dramatu jak z akčních filmů konečně vzdal.

Za volantem seděl mladík bez řidičáku

"Zadrženým byl 21letý vícekrát trestaný muž z Chrudimi, který nevlastní řidičské oprávnění a je v trestu za maření výkonu úředního rozhodnutí. V autě s ním byla ještě mladá spolujezdkyně. Pachatel utrpěl střelné poranění nohy a zranění na ruce. Byl převezen na ošetření do nemocnice, samozřejmě následoval odběr krve a moče na zjištění alkoholu v krvi.

V nemocnici skončil i sražený policista se zraněním nohy, drobné povrchové oděrky byly ošetřeny i spolujezdkyni pachatele," popsala v sobotu dohru noční honičky mluvčí východočeské policejní správy Iva Marková.

Mladík může dostat až pět let

Vyšetřovatelé jednali s divým řidičem ještě před svítáním. "Počínaje sobotou bylo zahájeno trestní stíhání 21letého muže z Chrudimi obviněním z trestných činů útoku na veřejného činitele a z maření výkonu úředního rozhodnutí, protože měl soudem uložen zákaz řízení. Může se dostat do vězení až na pět let," informoval pardubický policejní rada.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků