Hlavní obsah

Žárlivec postřelil milence, pak si sebral život

Pokusem o dvojnásobnou vraždu a nakonec několikahodinovým vyjednáváním s policií strávil 59letý majitel pohřební služby z Bohuňovic na Olomoucku poslední hodiny svého života. Nakonec ve středu v pět hodin ráno obrátil zbraň proti sobě a vystřelil.

Žárlivec postřelil milence, pak si sebral život

Osudová noc začala v úterý po 23. hodině, kdy 59letý muž vykopl dveře u rodinného domu jeho 31leté známé v nedaleké vesnici Červenka. "Když zjistil, že není sama, ale se svým o čtyři roky starším přítelem z Litovle, dvakrát na ně vystřelil z brokovnice s upilovanou hlavní a z domku uprchnul," sdělila ve středu mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková.

Mladý muž bojuje o život

Ženu trefil do stehna, lékaři její zranění označili za vážné a nevylučují trvalé následky. Hůře však dopadl její přítel, který při útěku z pokoje dostal ránu do páteře. "Oba leží na traumatologii Fakultní nemocnice v Olomouci," pokračovala mluvčí s tím, že mladý muž bojuje o holý život.

Zastřelil se na zahradě

Případ ale ještě nabyl na dramatičnosti. K muži, který podle policie zřejmě střílel ze žárlivosti, vyjela policejní hlídka. "Když je uviděl, začal opět střílet. Poté se ve svém domě zabarikádoval," uvedla Bednarčíková.

"Probudila mě střelba. Nebylo to nic příjemného. Všude kolem byla spousta policistů, vypadalo to jak razie na nějaký gang zločinců," svěřil se starší občan bydlící jen kousek od rodinného domu.

Následovalo několik hodin policejního vyjednávání skrze mobilní telefon. "Pachatel se svěřil, že již napsal dopis na rozloučenou a zařídil si věci poslední. Kolem páté hodiny pak vyšel do setmělé zahrady a zastřelil se," dodala. Policie případ dále vyšetřuje.

Před lety přišel o syna

"Josef byl hodný člověk. Nikdy bych ani nepomyslel na to, že je něčeho takového schopen. Vím, jak těžce se vyrovnával s tragédií, která jej postihla, když mu před lety vlak srazil a usmrtil syna," uvedl známý sebevraha. "Nikdy s ním nebyly žádné problémy," dodal k tomu bohuňovický starosta Jiří Petřek (ODS).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků