Hlavní obsah
Jaroslav Novák obžalovaný z vyhrožování exekutorovi Foto: kub, Novinky

Za vyhrožování exekutorovi střelbou přes dveře potvrdil soud podmínku

Městský soud v Praze ve čtvrtek potvrdil v odvolacím jednání podmíněný trest Jaroslavu Novákovi, který se podle verdiktu zabarikádoval v bytě a vyhrožoval exekutorským úředníkům, že bude střílet. Původní půlroční trest vězení podmíněně odložený na dva roky uložil loni obvodní soud, podle odvolacího soudu se vina prokázala.

Jaroslav Novák obžalovaný z vyhrožování exekutorovi Foto: kub, Novinky
Za vyhrožování exekutorovi střelbou přes dveře potvrdil soud podmínku

Rozhodnutí je pravomocné, v úvahu připadá pouze dovolání k Nejvyššímu soudu.

Novák (66) se hájil zejména tím, že exekuce, kvůli které přišli úředníci vyklidit jeho byt, byla podle něj nezákonná. Co se týče vyhrožování, tvrzení obžaloby odmítal s tím, že se sám musel bránit před napadením.

Podle odvolacího soudu ale ani jednomu neodpovídaly důkazy a Novák vyhrožoval tím, že bude střílet na lidi a pak zabije sám sebe. Ačkoliv nakonec nevystřelil, policie u něj našla zbraň značky Mauser.

Novákovi udělil trest loni Obvodní soud pro Prahu 8 za vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, za což mu hrozilo až pětileté vězení. Novák s rozhodnutím nesouhlasil a podal odvolání, které nyní městský soud zamítl.

Jaroslav Novák obžalovaný z vyhrožování exekutorovi (20. března 2019)

Video: Novinky

Konflikt se stal na začátku listopadu 2017 v pražských Kobylisích. Podle obžaloby se Novák zabarikádoval v bytě a na výzvy k otevření reagoval hrozbou, že se bude jakkoliv bránit, přičemž ve hře je i střelba.

Následující vyjednávání s policií bylo marné a na řadu pak přišla zásahová jednotka, která muže vyvedla z bytu v poutech.

Novák odmítá, že by hrozil střelbou, jeho reakce prý byla projevem krajní nouze. Exekuce je podle něj jedním z důsledků jeho dlouholetých sporů, v případu je prý sám poškozený v souvislosti s podnikáním v 90. letech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků