Hlavní obsah
Roman Hubený u Krajského soudu v Praze. Foto: Milan Malíček, Právo

Za vraždu muže při krádeži dodávky potvrdil soud zloději 18,5 roku

Za vraždu muže, kterému ukradl auto, si Roman Hubený odpyká ve vězení 18,5 roku. Odvolací Vrchní soud v Praze ve středu potvrdil rozsudek středočeského krajského soudu a zamítl Hubeného odvolání. Pachatel loni ve Velvarech na Kladensku nastoupil do cizí dodávky, kterou chtěl ukrást, a poté přejel jejího majitele. Ten na místě zemřel.

Roman Hubený u Krajského soudu v Praze. Foto: Milan Malíček, Právo
Za vraždu muže při krádeži dodávky potvrdil soud zloději 18,5 roku

Případ se stal loni v květnu na velvarském náměstí. Majitel auta zašel do obchodu, odkud si všiml, že mu vůz někdo krade. Vyběhl proto ven a snažil se zloděje zastavit. Řidič však prudce vyjel z parkovacího místa a majitele srazil.

Zraněný muž utrpěl devastující poranění, kterým podlehl i přes rychlou pomoc kolemjdoucích a záchranářů. Podle rozsudku Hubený vraždil úmyslně, aby se zmocnil auta. Motivem prý bylo to, že měl soudem zakázané řízení, a chtěl tak z místa za každou cenu uniknout, aby se vyhnul případnému trestu.

Hubený, který byl v minulosti již desetkrát odsouzen, vinu odmítl. Prý si na nerovném povrchu náměstí, kde vůz parkoval, vůbec nevšiml, že někoho přejel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků