Hlavní obsah
Petr Jaroš u soudu Foto: ČTK

Za ubití ženy boxerem soud potvrdil 12 let

V nejpřísnějším typu věznice stráví následujících dvanáct let Petr Jaroš. Verdikt ve středu potvrdil pražský vrchní soud za to, že muž zabil svou přítelkyni údery do hlavy s nasazeným boxerem na ruce. Soudci tak potvrdili verdikt ústeckého krajského soudu z prosince, který Jaroše shledal vinným z ublížení na zdraví, krádeže a neoprávněného držení platební karty. Rozsudek je pravomocný.

Petr Jaroš u soudu Foto: ČTK
Za ubití ženy boxerem soud potvrdil 12 let

Čtyřiačtyřicetiletá Jarošova přítelkyně zmizela loni v únoru beze stopy, její tělo se dodnes nenašlo. Policisté objevili v jejím bytě v Ústí nad Labem množství krve. Jaroš se poté přiznal k tomu, že ženu po hádce udeřil dvakrát do hlavy, na ruce měl přitom nasazen takzvaný boxer.

Po útoku ji nechal ležet na zemi a z bytu odešel. Později se prý vrátil a zjistil, že žena nežije. Mrtvolu schoval pod postel a pokusil se v bytě utřít krev. V noci tělo vynesl a vypůjčeným autem jej odvezl do Krásného Března, kde prý mrtvolu uložil do kontejneru na odpadky.

Z domácnosti přítelkyně odnesl do zastavárny mobilní telefon, notebook, DVD přehrávač a porcelánové nádobí. Telefon později vykoupil zpět a posílal z něj jedné ze dvou dcer mrtvé ženy textové zprávy.

Snažil se tak dceru přesvědčit, že její matka je stále naživu. Dívka ale díky pravopisným chybám i jinému stylu poznala, že zprávy nepíše matka, a došlo jí, že něco není v pořádku. Žalobci navrhovali odsoudit Jaroše za vraždu, soud však neměl dostatek důkazů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků