Hlavní obsah
Odsouzení muži před Krajským soudem v Ústí nad Labem Foto: Aleš Pelikán, Právo

Za pokus zapálit taxík i s řidičem dostali dva muži 3 a 3,5 roku vězení

Krajský soud v Ústí nad Labem potvrdil v pátek souhrnný trest 3 a 3,5 roku dvěma Slovákům za to, že se pokusili zapálit taxík i s řidičem. Zároveň byli oba na pět let vyhoštěni z Česka. Oběma hrozilo za pokus těžkého ublížení na zdraví a poškození cizí věci až 10 let vězení.

Odsouzení muži před Krajským soudem v Ústí nad Labem Foto: Aleš Pelikán, Právo
Za pokus zapálit taxík i s řidičem dostali dva muži 3 a 3,5 roku vězení

Letos na začátku dubna koupili na benzínové pumpě v Děčíně kanystr s benzínem, ten v taxíku rozlili a pokusili se zapálit. To se jim naštěstí nepovedlo.

„Cestující usazený v zadní části vozidla během jízdy začal rozlévat palivo po jeho zadní části. Na sjednaném místě oba muži vystoupili a ještě před odjezdem taxikáře se pokusili o vhození hořícího zapalovače do odjíždějícího auta,“ popsala čin dvou mužů děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.

Muže zadrželi policisté za několik dní, oba putovali do vazby.

Oba muži byli podle svědků silně podnapilí. K činu je vedla nejspíše primitivní msta. Podle taxikáře hovořili o tom, že je okradl nějaký taxikář jezdící vozem Mercedes.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků