Hlavní obsah
 

Za houkající sanitku na Klatovsku se pověsilo auto. Je to hazard, vzkazují záchranáři

Na blikající a houkající sanitku vezoucí pacienta se ve středu na Klatovsku nebezpečně pověsilo auto, tvrdí posádka sanitky. Záchranáři převáželi pacienta ze Sušice do klatovské nemocnice. Jeden z nich vytáhl mobil a natočil chování řidiče bílé škodovky, která několik kilometrů jela za sanitkou.

 
Za houkající sanitku na Klatovsku se pověsilo auto. Je to hazard, vzkazují záchranáři

Mluvčí záchranářů Martin Brejcha potvrdil autentičnost záznamu. Na záznamu je vidět, že když záchranářské auto objíždí jinou sanitku, která jí uhýbá na krajnici, předjíždí ji i škodovka a je při manévru levými koly v protisměru za dvojitou plnou čárou.

Následně auto jede za sanitkou, není ale jasné, jak rychle obě auta jedou. Za dalším vozidlem, které sanitku pouští, už zastaví i bílá škodovka.

„Naši záchranáři takové řidiče opravdu rádi nemají. Je to vyslovený hazard, který je hoden trestu,“ okomentoval záznam Brejcha.

Zveřejněný záznam je ze silnice u Kocourova na Klatovsku. Vozidla sjíždějí z kopce zvaného Bukovák. Chování řidiče škodovky, tedy přejetí dvojité plné čáry, již dostala na stůl policie, která se incidentem bude zabývat. Jednání by mohla posoudit jako přestupek, v tom případě by řidiče čekala nejen pokuta, ale i ztráta bodů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků