Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Za dvanáct lahví whisky se přiznal k otcovství dětí

Láska k whisky ovládla mysl 39letého muže z Chebu natolik, že mu nevadilo stát se kvůli vidině dobrého pití falešným otcem. Pouhých šest lahví tohoto destilátu totiž stačilo, aby se před pěti lety na matrice přihlásil k otcovství dítěte Vietnamky, se kterou ale ve skutečnosti nic neměl.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Za dvanáct lahví whisky se přiznal k otcovství dětí

Rok nato, opět za odměnu šesti lahví whisky, se stal falešným otcem i druhého dítěte stejné cizinky. Cizinecká policie podvod odhalila a teď hrozí falešnému otci až tři roky vězení.

„Policisté z oddělení cizinecké policie v Sokolově sdělili podezření z trestného činu napomáhání k neoprávněnému pobytu na území republiky devětatřicetiletému muži z Chebu,“ uvedla mluvčí karlovarské krajské policie Zuzana Týřová s tím, že ze stejného trestného činu byl obviněn i osmačtyřicetiletý cizinec z Prahy, který všechno zosnoval.

„Podezřelý devětatřicetiletý muž měl ve dvou případech, a to v roce 2008 a 2009, učinit na matrice Městského úřadu v Sokolově a v Chebu prohlášení, že je otcem nezletilých dětí cizinky, ačkoliv se to nezakládalo na pravdě,“ pokračovala Týřová, podle které byl na uvedených úřadech sepsán zápis o určení otcovství souhlasným prohlášením obou rodičů.

Ženě měl být zrušen trvalý pobyt 

„Důvodem určení otcovství byla snaha matky nezletilých zůstat v ČR, přičemž tato skutečnost měla být podezřelému muži známa,“ pokračovala Týřová, podle které dostal muž za přiznání otcovství lahve whisky.

Podle informací Práva měl obžalovaný dostat karton s whisky za každé dítě, ke kterému se falešně doznal jako otec. Dohromady tedy dostal jako odměnu dvanáct lahví whisky. „Na základě takto učiněných prohlášení pak děti získaly státní občanství České republiky, přičemž jejich matka této skutečnosti využila v řízení vedeném s ní v souvislosti se zrušením jejího trvalého pobytu,“ konstatovala Týřová.

Podle informací Práva se přišlo na nesrovnalost v otcovství ve chvíli, kdy starší dítě Vietnamky přestalo chodit do školy. Chebská radnice proto kontaktovala cizineckou policii, jež postupně zjistila skutečnosti, které vedly k obvinění.

Oba obvinění mohou nyní očekávat tresty. „Za toto jednání v případě prokázání viny hrozí oběma podezřelým mužům trest odnětí svobody až na tři roky,“ uzavřela mluvčí policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků