Hlavní obsah
Zraněný býk Foto: Policie ČR

Z býka na Českolipsku si někdo udělal živý terč. Do hlavy mu střelil šíp

Živý terč si někdo udělal tento týden z mladého býka na Českolipsku. Majitelé v něm našli šíp z kuše a stopy po zásahu jinou střelnou zbraní. Případ vyšetřuje policie a hledá svědky.

Zraněný býk Foto: Policie ČR
Z býka na Českolipsku si někdo udělal živý terč. Do hlavy mu střelil šíp

Zaměstnanci statku našli zuboženého býka ve středu ráno na pastvině v Luhově. Uprostřed čela měl zabodnutý šíp, nad okem měl vstřelenou diabolku.

„V laloku pod krkem měl další dvě větší zřejmě také střelná poranění ze zbraně větší ráže, než je vzduchová pistole. Šíp na něj někdo vystřelil nejspíš z kuše,“ uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Veterinář konstatoval, že býk je v kritickém stavu a není jisté, zda přežije. Pokud uhyne, vznikla by dle policie škoda 10 tisíc korun. „Motiv střelce či skupiny střelců zatím neznáme, nicméně se přikláníme k hypotéze, že si z mladého býčka někdo udělal živý terč,“ konstatovala Baláková.

Policie žádá svědky, kteří se v oblasti pohybovali od úterního rána do středečního dopoledne, aby své svědectví poskytli na lince 158. Podle policie se v té době po Sedlišti pohybovali střelci vyzbrojeni kuší, vzduchovou pistolí a zřejmě i blíže nezjištěnou další střelnou zbraní.

Policie případ vyšetřuje jako podezření z trestného činu týrání zvířat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků