Hlavní obsah

Webové stránky urážející cizince prověřuje policie

Policie začala prověřovat internetové stránky urážející cizince www.chceteje.cz. Obsahují mimo jiné urážlivé výroky proti imigrantům z Vietnamu, Súdánu, Ruska a Libanonu.

Webové stránky urážející cizince prověřuje policie

Fotografie cizinců umístěné na webu doplňují popisky, které je obviňují z šíření nakažlivých či smrtelných nemocí, například AIDS a žloutenky, teroristických aktivit, prodávání drog a zneužívání sociálních dávek.

Na každém z obrázku je pak kresba hořící bomby, již doprovází otázka: Imigranti, chcete je u vás doma?

Při procházení stránek narazí čtenář také na xenofobní dokumenty útočící na muslimy a odkazy na nejrůznější ultrapravicové organizace a sdružení.
Odkaz na web zveřejnila ultrapravicová a nacionalistická Národní strana (NS) minulý týden. Podle zjištění Práva doménu vlastní Miroslav Knapovský z Červeného Kostelce. Zaregistroval si ji letos desátého dubna.

Muž stejného jména, který žije také v Červeném Kostelci, přitom kandidoval za NS v Královehradeckém kraji ve volbách v roce 2006.

Identita autorů neznámá

Národní strana odmítla jeho identitu potvrdit. „O autorech nemluvíme. Nepřejí si to,“ řekl včera Právu její mluvčí. Strana oficiálně uvádí, že projekt „chcete je“ reaguje na výzvy její předsedkyně Petry Edelmannové, které volají po zastavení příchodu cizinců do ČR pod heslem Stop imigraci – start repatriaci.

O web se už zajímá policie. „Odbor informační kriminality už začal zkoumat, zda je obsah stránek v souladu s právním řádem. Zatím by ale bylo předčasné hodnotit, zda byl zákon porušen, či ne,“ řekla mluvčí kriminální policie Pavla Kopecká. O stránkách je také informován Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.

Na autory stránek chce kvůli jeho xenofobnímu obsahu v Praze 10 podat trestní oznámení předseda Českovietnamské společnosti Marcel Winter.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků