Hlavní obsah
 

Vyšinutý řidič polského kamionu na Liberecku ohrozil dvě auta. Šofér se zachránil myškou

Velmi nebezpečný manévr kamionu natočil řidič osobního auta na Liberecku. Polský kamion při odbočování vlevo jen těsně minul auto jedoucí v levém pruhu i protijedoucí vůz. Šofér v levém pruhu se srážce vyhnul bleskovou myškou a možná si tak zachránil život. Po kamionu pátrá policie.

 
Vyšinutý řidič polského kamionu na Liberecku ohrozil dvě auta. Šofér se zachránil myškou

Incident se odehrál v úterý večer na silnici číslo I/65 u Rychnova u Jablonce nad Nisou. Řidič kamionu podle policie chtěl zřejmě sjet vpravo do Rychnova, ale nestihl to. Proto se v jednom okamžiku rozhodl, že odbočí vlevo do protisměru na sjezd určený pro vozidla mířící od Jablonce nad Nisou. Nedělal si starosti s dvojitou plnou čarou ani s tím, že za ním jede v levém pruhu osobní auto.

Střihnul to doleva takovým způsobem, že šofér za ním měl jen úzkou skulinu na to, aby rychle projel a nenarazil do protijedoucího auta. Naštěstí se mu myška povedla a vyvázl bez újmy. Incident, nad kterým zůstává rozum stát, natočil další muž na palubní kameru a video zveřejnil.

Policie po řidiči pátrá

Policie se již nebezpečným manévrem zabývá. „Při tomto velice nebezpečném manévru ohrozil další účastníky silničního provozu, především řidiče osobního vozidla jedoucího v levém pruhu ve stejném směru jízdy. Bylo opravdu velké štěstí, že se v dané situaci nestala dopravní nehoda,“ uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Policie po řidiči pátrá a prosí svědky incidentu, aby se jí ozvali na telefonní číslo 974 474 254 nebo linku 158. „Policisté žádají především řidiče osobního vozidla, který jel ve směru do Jablonce nad Nisou a byl jednáním řidiče nákladního vozidla bezprostředně ohrožen, aby se jim přihlásil,“ konstatovala Sochorová.

Právní kvalifikace činu ještě nebyla stanovena.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků