Hlavní obsah

Vrtulník převezl do nemocnice osmiletého lyžaře

Osmiletý chlapec se těžce zranil na severní straně Klínovce v Krušných Horách. Náčelník krušnohorské horské služby Rudolf Chlad sdělil Právu, že chlapec utrpěl vážný úraz hlavy a je v bezvědomí. Vrtulník ho převezl do nemocnice.

Vrtulník převezl do nemocnice osmiletého lyžaře

Rudolf Chlad upozornil, že je to v neděli už desátý úraz, zejména sever Klínovce je velmi nebezpečný, protože sníh taje a tratě jsou zledovatělé. "Neustále upozorňujeme, že děti bez helm by vůbec neměli vstupovat na sjezdovky," řekl.

Protože je jinde v horách provoz omezený, je na Klínovci doslova nacpáno. V Karlovarském kraji začaly prázdniny a volno mají zřejmě i Němci a Holanďané. Plno je na sjezdovkách i na běžeckých trasách. 

Mluvčí záchranářů Lukáš Hutta Právu řekl: "Osmiletý chlapec narazil do stromu na Klínovci. Neměl helmu. Zasahovala rychlá lékařská pomoc z Ostrova, chlapec byl přepraven do nemocnice v Plzni s podezřením na krvácení do mozku." 

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků