Hlavní obsah
Kyvadlo na pražské Letné Foto: Policie ČR

Volnomyšlenkář chtěl osvobodit lidstvo z kyvadla na Letné, v Bohnicích už mu to vysvětlují

Čtyřiadvacetiletý muž uvízl v kyvadle na pražské Letné. Z pasti ho dostali strážníci ještě před příjezdem hasičů. Přivolaní policisté však zjistili, že na kyvadle poničil elektroinstalaci. Hlídka policie mladíka převezla na služebnu, kde ale začal být agresivní.

Kyvadlo na pražské Letné Foto: Policie ČR
Volnomyšlenkář chtěl osvobodit lidstvo z kyvadla na Letné, v Bohnicích už mu to vysvětlují

„Muž byl zaklíněný horní částí těla v hybném ústrojí kyvadla. Strážníci zajistili odpojení časového spouštění metronomu a přivolali hasiče. Ještě před jejich příjezdem se hlídce podařilo muže dostat z kyvadla, ale pořád byl uvězněný v ochranné kleci motoru metronomu. Hasiči po příjezdu muže z klece vyprostili,” uvedla mluvčí strážníků Milena Bližňáková.

„Na dotazy policistů, co uvnitř pohledával, uvedl, že je volnomyšlenkář a chtěl nás osvobodit,“ řekla mluvčí policie Jana Rösslerová.

Muži zákona u kyvadla zjistili poškozenou elektroinstalaci, správce objektu škodu vyčíslil na 4,5 tisíce korun. Dechová zkouška byla negativní, policisté mladíka pro podezření z přestupku převezli na služebnu.

To se mu zřejmě nelíbilo a začal být agresivní, křičel nesrozumitelné výrazy a snažil se vytrhnout mříž z okna.

„Policisté ho umístili do místnosti pro předvedené. Odtud si ho poté převzala záchranná služba, která pak mladíka převezla do psychiatrické léčebny v Bohnicích,“ doplnila mluvčí policie s tím, že přestupek s ním bude řešit správní orgán.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků