Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Vlak v tunelu v Praze srazil ženu, provoz do Libně se zastavil

V železničním tunelu pod Vítkovem v Praze ve středu odpoledne srazil rychlík ženu, na místě zemřela. Uvedl to mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati mezi hlavním nádražím a Libní byl asi dvě hodiny zastaven. V 17:50 se podařilo provoz obnovit po jedné koleji, o hodinu později zcela. Omezení se dotklo desítek spojů, většina jela odklonem.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Vlak v tunelu v Praze srazil ženu, provoz do Libně se zastavil

Nehoda se stala krátce po 15.45. „Bylo to v tunelu pod Vítkovem, tedy v místě veřejnosti nepřístupném,“ uvedl Drápal. „Na místě jsou nyní policisté, kteří událost vyšetřují a zároveň dohlížejí na to, aby z vlaku nikdo z cestujících nevystupoval,” sdělil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Kvůli nehodě byly zcela odřeknuty čtyři osobní vlaky mezi hlavním nádražím a Libní. Některé vlaky také končily na Smíchově nebo ve Vršovicích. Rychlíky z Prahy do Kolína jely odklonem přes Lysou nad Labem a Nymburk, vlaky do Běchovic pak byly odkláněny přes Vršovice.

Částečně se podařilo provoz obnovit krátce před 18. hodinou. „Provoz zajištěn sníženou rychlostí po jedné ze dvou traťových kolejí, za místem mimořádné události lze očekávat zpoždění cca 10 - 30 minut,” uvedly České dráhy na svém webu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků