Hlavní obsah
 

Vězni ve Vinařicích si platili dozorce, který jim nosil mobily

Vězni ve věznici Vinařice na Kladensku měli během pobytu ve vězení k dispozici mobilní telefony, SIM karty a další předměty. Získávali je od dozorce věznice a civilní osoby, kterým za to platili. Obě osoby zadržela ve čtvrtek Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

 
Vězni ve Vinařicích si platili dozorce, který jim nosil mobily

Dozorce vnášel opakovaně do střeženého prostoru mobilní telefony, nabíječky, SIM karty a další předměty odsouzeným. Dozorce i civilní osoba, která mu pomáhala, dostávali od příbuzných vězňů za tuto službu peníze na své domácí adresy v řádu tisíců korun.

Inspekce zadržela pracovníka věznice 19. července v nočních hodinách přímo ve věznici. Na zadržení se podílely desítky příslušníků inspekce i specialisté Vězeňské služby.

„Příslušníci GIBS zahájili trestní stíhání dozorce věznice Vinařice pro přečin zneužití pravomoci úřední osoby a zločin přijetí úplatku a civilní osoby pro účastenství ve formě pomoci k přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a zločinu přijetí úplatku,“ řekla v pondělí Novinkám mluvčí inspekce Radka Sandorová s tím, že oba pachatelé jsou vyšetřováni na svobodě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků