Hlavní obsah

Ve školní laboratoři vybuchl odpadkový koš

Podivnou explozi šetří chebští policisté. Ve školní laboratoři na ašském gymnáziu na závěr hodiny nastal nečekaně výbuch. Ten ale nesouvisel s vyučováním. Explodovala zatím neznámá látka umístěná zřejmě v odpadkovém koši, který byl uvnitř jednoho z pracovních stolů.

Ve školní laboratoři vybuchl odpadkový koš

"Před skončením vyučovací hodiny, při úklidu, došlo nečekaně k explozi uvnitř stolu a následnému zahoření. Ve stole byl odpadkový koš, který výbuch částečně roztrhal. Oheň pak mírně poškodil pracovní stůl," uvedla mluvčí chebské policie Martina Hrušková.

Učitel nepochybil, míní ředitel

Exploze ani následný malý požár, který uhasil učitel na místě práškovým hasicím přístrojem nezpůsobila žádné větší škody a nikoho nezranila. Nikdo ale zatím neobjasnil, jak k výbuchu došlo.

Podle ředitele gymnázia Jindřicha Nováka výbuch nesouvisel s vyučováním a ani učitel v ničem nepochybil. "Policie zahájila šetření kvůli podezření z obecného ohrožení. Příčina exploze ale není v současné době známa," dodala policejní mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků