Hlavní obsah

V Sapě byla tajná továrna na značkové roušky. V krabicích jich bylo za 18 milionů

Pražští celníci odhalili v tržnici Sapa prodejnu s padělanými rouškami, které na sobě měly loga luxusních značek. Celníci zabavili tisíce roušek a zboží vyčíslili na hodnotu 18 milionů korun.

V Sapě byla tajná továrna na značkové roušky. V krabicích jich bylo za 18 milionů

Celníci na začátek prosince naplánovali razii, při které se zaměřili nejen na Sapu, ale také na prodejny v centru Prahy. Právě v Sapě ale byli nejúspěšnější.

„Podařilo se odhalit prodejní místo, které na první pohled působilo jako prodejna bytového textilu. Podrobná prohlídka však odhalila, že prodejna je od podlahy po strop zaplněna padělanými rouškami,“ informovala mluvčí celníků Ivana Kurková.

Vyjmenovala také značky, kterými se nalezené roušky honosily, např. Gucci, Adidas, Nike, Louis Vuitton, Chanel, Dior, Apple, Fortnite a mnoho dalších. Ve skladu pod střechou pak našli krabice napěchované nelegálním zbožím, dvě žehličky a nažehlovací nášivky.

„Právě toto místo trhovci využívali k výrobě roušek na přání zákazníků,“ konstatovala Kurková. Během dvou kontrolních dní zabavili celníci skoro 65 tisíc roušek a nášivek. Hodnota padělaného zboží je podle celníků 18 milionů korun.

Podle Kurkové jednají celníci se zástupci ochranných známek, aby povolili použití zabaveného zboží pro humanitární účely. Zda se to podaří, celníci nechtějí spekulovat.

Nalezené padělané roušky

Foto: Celní správa

Foto: Celní správa

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků