Hlavní obsah

V Praze nouzově přistál boeing

Do problémů kvůli závadě na hydraulice se ve čtvrtek večer dostala nad Prahou posádka dopravního letounu Boeing 757. Stroj musel nouzově přistát na ruzyňském letišti.

V Praze nouzově přistál boeing

Letoun hlásil závadu před 22. hodinou, musel kroužit nad Neratovicemi. Mluvčí Řízení letového provozu ČR Richard Klíma v pátek Novinkám potvrdil, že letadlo mělo problémy s hydraulikou.

„Letadlo přistálo v pořádku, pak bylo odtaženo z dráhy. Byl rovněž zaznamenán menší únik provozních kapalin,” upřesnil Klíma s tím, že situace měla minimální vliv na provoz letiště.

Mluvčí letiště Kateřina Pavlíková uvedla, že letadlo přistálo na hlavní dráze 06/24 a záchranné složky nemusely zasahovat. „Následně bylo letadlo navedeno na standardní stání před cargo terminálem,” dodala mluvčí.

Podle Klímy jsou podobné situace poměrně obvyklé a dispečeři letového provozu jsou vyškolení, aby poskytli patřičnou pomoc posádce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků